Strona główna

Szanowni Państwo, kochane Dzieci.

Minęło już kilka lata odkąd otworzyłam swoje pierwsze Przedszkole HOCKI-KLOCKI w dzielnicy Lisiniec, przy ul. Łęczyckiej 29A. Przedszkole to dość szybko wypełniło się dziećmi. Zadowoleni rodzice, przekazywali dobre opinie o naszym przedszkolu i przyszedł czas na podjęcie decyzji o otwarciu kolejnego, przyjaznego dzieciom miejsca. Drugie Przedszkole HOCKI-KLOCKI powstało w kwietniu 2017 roku przy ulicy Wieluńskiej 25 w Częstochowie. To zupełnie inne miejsce w swej budowie i kształcie, większe, zlokalizowane bliżej centrum oraz głównej arterii komunikacyjnej miasta. Ale i tutaj udało się stworzyć przyjazne dzieciom przedszkole, w nowocześnie odrestaurowanej kamienicy z własnym wewnętrznym dziedzińcem i placem zabaw, gdzie na dwóch kondygnacjach przedszkola HOCKI-KLOCKI posiadamy wiele przestronnych pomieszczeń z indywidualnymi łazienkami dla naszych podopiecznych.

W projektowaniu poszczególnych przedszkoli, ich aranżacji oraz doborze wyposażenia, przyświecało mi założenie, aby ilość bodźców kolorystycznych docierających do dzieci było dla nich odpowiednio dobrane, aby nie przeszkadzało im w skupieniu podczas licznych zajęć i zabaw. Konsultowałam ten aspekt ze specjalistami, a także wieloma znanymi mi rodzicami. Nad całością prac przygotowawczych czuwali: architekt, nadzór Straży Pożarnej oraz Sanepid. Część prac wykończeniowych zrobiłam we własnym zakresie, a także przy udziale rodziny i wielu fachowców. Oba przedszkola to miejsca przeze mnie wymyślone, zaplanowane i stworzone od początku do końca pod kątem dzieci.

przedszkole czynne:

7.00 - 17.00

telefon kontaktowy:

698 500 992
zapraszamy

 

 

 

Niewielka liczba dzieci w swoich grupach wiekowych pod opieką odpowiednio większej liczby nauczycieli przynosi bardzo dobre efekty w codziennej pracy z dziećmi i ich rodzicami. Do Przedszkola HOCKI-KLOCKI przy ulicy Łęczyckiej 29A uczęszcza łącznie jedynie 25 dzieci, a przy ulicy Wieluńskiej 25 może uczęszczać ich 45. Przy zaangażowaniu moim i moich nauczycielek, jesteśmy w stanie bardzo indywidualnie podejść zarówno do samych dzieci oraz ich codziennych potrzeb, ale także i do Państwa jako rodziców. Dobór zajęć, ich tematyka, a także ich intensywność dostosowana jest do wieku, a przede wszystkim możliwości i zainteresowań dzieci. Jesteśmy placówką działającą na podstawie wpisu do Ewidencji szkół i placówek niepublicznych, prowadzonej przez Prezydenta Miasta Częstochowy i tym samym realizujemy w pełni program opracowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, wzbogacony wieloma dodatkowymi zajęciami dla dzieci.

Teraz, do obu tych miejsc, które tętnią życiem dzięki uśmiechniętym dzieciom, chcę zaprosić także i Państwa wraz ze swoimi pociechami. Proszę nas odwiedzić. Chętnie pokażemy i opowiemy Państwu o naszych przedszkolach i o tym co u nas słychać. Odpowiemy na Państwa pytania, obawy i sugestie. Ściśle współpracujemy ze wszystkimi naszymi rodzicami. Pomożemy Państwu w adaptacji dziecka, gdy już będzie ono stawiało u nas swoje pierwsze kroki jako przedszkolak. Elastycznie dostosujemy wspólne działania tak, by Państwo, a przede wszystkim dziecko jak najszybciej poczuło wieź z miejscem i nami.

Więcej o ofercie edukacyjnej jaką mają prywatne przedszkola w Częstochowie można znaleźć TUTAJ

Serdecznie zapraszam
Magdalena Smułka
Dyrektor – właściciel